Akcesoria do myjek ciśnieniowych, myjnie parowe i ekologiczne, duży wybór odkurzaczy (profesjonalnych i przemysłowych). WWW - kliknij i sprawdź bogatą ofertę z zakresu chemii samochodowej oraz maszyn i urządzeń czyszczących.

Salvador Dali jest jednym z najbardziej znanych malarzy XX wieku. Cechowało go ekshibicjonistyczne odkrywanie własnych snów i marzeń, a nawet obsesji erotycznych. Od zawsze był uznawany za artystę surrealistycznego i niezwykle kontrowersyjnego. Nie tylko jednak był mistrzem skandali, ale także autoreklamy, co zapewniło mu niewątpliwą popularność.
Obrazy Salvadore Dali głęboko zapadają w pamięć i są niezwykle sugestywne. Prawdziwy fenomen stanowią zmieniające swój stan fizyczny przedmioty, eksplodujące formy oraz wirtuozerska i drobiazgowa technika przedstawienia wizji. Postacie ludzkie często nabierają cech przedmiotów codziennego użytku i odwrotnie i nic nie wygląda tak, jak pozornie powinno.
Dla twórczości artysty inspiracją okazały się poglądy Zygmunta Freuda, znajomość z paryskimi surrealistami i znane dzieła sztuki. Nie bez echa w obrazach Salvadore Dali pozostały wydarzenia tj. wojna domowa w Hiszpani i II Wojna Światowa. Wzorem dla artysty było również malarstwo XVI i XVII wieku oraz realizm XIX wieku.
Salvadore Dali był nie tylko znany ze swoich obrazów, ale także wyglądających jak spektakle, pokazowych wystąpień publicznych.